Βασιλόπιτα

Ειδήσεις, ανακοινώσεις και γενικές συζητήσεις μεταξύ των μελών του Σπηλαιολογικού Ελληνικού Αθλητικού Συλλόγου (ΣΕΛΑΣ) αλλά και των φίλων και περαστικών από αυτήν την γωνιά της ιστοσελίδας μας.

Δημοσίευσηαπό elena » Τρί Φεβ 07, 2006 3:25 am

!!! Είμαι περίεργη να δω τον τυχερό που θα κερδίσει τα βατραχοπέδιλα να βγαίνει από το συγκεκριμένο σπήλαιο με το δωράκι του αγκαλιά!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Έλενα Λάλου
ΣΠΕΛΕΟ :speleo:
Άβαταρ μέλους
elena

Δημοσίευσηαπό caspex » Τετ Φεβ 08, 2006 11:58 am

Καλημέρα!
Ένα πολύ σύντομο μήνυμα μιας και είμαι στο τρέξιμο.

Μίλησα με το κατάστημα ορειβατικών "Pathfinder" στην Καλλιρρόης και μου απάντησαν με χαρά ότι θα προσφέρουν και αυτοί δώρο...

Λεπτομέριες αύριο...
Κώστας Αδαμόπουλος
caspex

Δημοσίευσηαπό caspex » Παρ Φεβ 10, 2006 7:55 pm

To Pathfinder προσφέρει για την κοπή της πίτας μας ένα φανταστικό δώρο: μια σπηλαιολογική ζώνη (μποντριέ) της Singing Rock

Φανταστικά και ευχαριστούμε θερμά το Pathfinder!
Άβαταρ μέλους
caspex

Δημοσίευσηαπό maggie » Παρ Φεβ 17, 2006 6:59 pm

Last but not least, το δώρο που προσφέρει το κατάστημα ΟΔΥΣΣΕΙΑ....

(οι συστάσεις με το κατάστημα περιττέυουν, νομίζω ότι το γνωρίζουμε όλοι)
Άβαταρ μέλους
maggie

Δημοσίευσηαπό Έρη » Δευτ Φεβ 20, 2006 2:00 pm

H εκδήλωση τελικά είχε αρκετή επιτυχία, παρά τις όποιες ανησυχίες μας, μιας και οι περισσότεροι του νέου ΔΣ δεν είχαμε ασχοληθεί με οργάνωση τέτοιου γεγονότος στο παρελθόν .

Η προσέλευση του κόσμου ήταν ανέλπιστη καθώς μαζευτήκαμε τόσοι πολλοί που κατακλύσαμε το σπήλαιο. Τα συγχαρητήριά μου στο Κ. Γεωργιάδη, το Μιχάλη και το Νώντα που επιλήφθηκαν της διακόσμησης (τα φωτισμένα σταλαγμιτικά ήταν πανέμορφα και έφτιαχναν... ατμόσφαιρα) και σε όσους βοηθούσαν κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης για την σωστή διεξαγωγή της καθώς και μετά το πέρας για το απαραίτητο συμμάζεμα. Ένα μεγάλο «ευχαριστώ» ιδιαιτέρως στην Όλγα και τον Κ.Ιατρού για την συνεχή και πολύτιμή βοήθειά τους καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.

Η αλήθεια είναι ότι θα είχαμε οργανωθεί σαφώς καλύτερα εάν γνωρίζαμε την απήχηση που θα είχε στον κόσμο η πρόσκλησή μας, καθώς έως τις 12:00 ήμασταν μόνο καμιά δεκαριά άτομα του ΣΕΛΑΣ και αναρωτιόμασταν εάν λόγω καιρού ή δύσκολης πρόσβασης (αρκετά χιλιόμετρα μέτριου-κακού χωματόδρομου) θα έρθει κανένας άλλος! :D

Ελπίζουμε όσοι μας τίμησαν με την παρουσία τους να έμειναν ευχαριστημένοι. Τα δώρα που μοιράστηκαν ξεπερνούσαν τα 20 στο σύνολό τους, με περισσότερο τυχερό από τους υπόλοιπους, τον Άγγελο (από τον Ποσειδώνα), ο οποίος μάζεψε σχεδόν το 1/4 αυτών!!! Το κέφι ήταν αυξημένο, το φαί και το κρασί (χορηγία Ιατρού και ΣΕΛΑΣ) άφθονο και η πίτα (επίσης χορηγία Ιατρού) πεντανόστιμη όπως κάθε χρόνο... Ευτυχώς ακόμα και ο καιρός μας έκανε τη χάρη να περιμένει να τελειώσει η εκδήλωση και να μπούμε στα αυτοκίνητά μας, προτού αρχίσει δειλά-δειλά το ψιχάλισμά του.

Καλή χρονιά σε όλους!
Υγεία, Χαρά και Ευτυχία...

Υ.Γ. Θα περιμένουμε να δημοσιεύσουν τις φωτογραφίες που τράβηκαν οι... παπαράτσι της εκδήλωσης! :D
Τελευταία επεξεργασία από Έρη και Τρί Φεβ 21, 2006 12:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εδώ τα καλά καραμπίνερ! Κρανάκια-φόρμες στη μισή τιμή! Το αφεντικό τρελάθηκε και τα δίνει όλα τσάμπα... Έλα πάρε-πάρε!
Άβαταρ μέλους
Έρη

Δημοσίευσηαπό caspex » Δευτ Φεβ 20, 2006 4:47 pm

Με την ευκαιρία να αναφέρουμε ότι κατά την διάρκεια της εκδήλωσης για κοπή της πίτας, τιμήθηκε από τον σύλλογο ο Κώστας Ιατρού.

Πιο συγκεκριμενα, ο (Δρ.) Κώστας Ιατρού είναι μέλος του ΣΕΛΑΣ από το 2002. Είναι από τους πρεσβύτερους του συλλόγου μας και ως εκ τούτου δεν συγκαταλέγεται στους πλέον ενεργούς σπηλαιολογικά. Αυτό όμως δεν το εμποδίζει από το να δουλεύει άοκνα στο "παρασκήνιο" και το να στηρίζει αμέριστα τον σύλλογο με κάθε ευκαιρία (σχεδόν σε βαθμό υπερβολής...) Οι πράξεις του αυτές, σε συνδυασμό με την ακέραια προσωπικότητα του τον έχουν καταστήσει ένα πρόσωπο σεβαστό από όλα τα μέλη του ΣΕΛΑΣ. Πραγματικά σας λέω κατέχει μια ιδιαίτερη θέση ανάμεσά μας.

Το παρόν ΔΣ λοιπόν απλά υλοποίησε εισηγήσεις μελών που είχαν ζητηθεί και στο παρελθόν από μέλη του συλλόγου, δηλ. τίμησε τον Κώστα Ιατρού ανακηρύσσοντας τον Επίτιμο Πρόεδρο του Συλλόγου. Ήταν πραγματικά η ελάχιστη αναγνώριση για την προσφορά του.

Το σημαντικότερο όμως ήταν νομίζω το θερμό χειροκρότημα από όλους όσους βρέθηκαν εκεί και ευχαριστούμε για αυτό.

Υ.Γ.1: Η "τελετή" (όπως θα καταλάβατε οι παρευρισκόμενοι σήμερα εκεί) είχε οργανωθεί με απόλυτη μυστικότητα...
Ήταν δηλ. μια έκπληξη για τον Κώστα.

Παραθέτω φωτογραφίες που δημοσίευσε η Έλενα Λάλου (Γ.Γραμματέας της ΣΟΕ) στο forum της Ομοσπονδίας

Οι φωτογραφίες αφαιρέθηκαν λόγω προβλημάτων με το postimage.org
Κώστας Αδαμόπουλος
caspex

Δημοσίευσηαπό haris » Τετ Φεβ 22, 2006 9:51 am

Ήμουν κι εγώ εκεί! :D
Η εκδήλωση είχε μεγάλη επιτυχία, πολύς κόσμος και πολύ κέφι. Να ευχηθώ λοιπόν κι εγώ
Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά με υγεία και πολλές πολλές αποστολές στο ΣΕΛΑΣ.
haris

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Νέα & ανακοινώσεις του ΣΕΛΑΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης